12027/32
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Udstillingsplakat fra Louisiana 1970–71. Tryksign. Litografi i farver. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.
Fremstår med et mindre hul.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag