1506/151
L. A. Schou (f. Slagelse 1838, d. Firenze 1867)
Portræt af en ældre herre. Usigneret. Olie på lærred. 35×27.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Lærredet er dubleret. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag