1904/1553
Empire lommeur med spindelgang og kvarterrepetition, i kasse af guld med rillet kasserand, hvid skive med arabertal, værk signeret Breguet & Fils, No 4219, støvkapsel af forgyldt metal signeret Breguet & Fils N. 4219. Ca. 1800. Vægt i alt 97 gr. Kassediam. 50 mm.
Defekt. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skive med mange små kantafslag. Løst glas. Bagkasse med reparation.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud