2446/698
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3/2”. “Syvtallet”. Standerlampestel med lavt knæk af dukolakeret metal. Fatningshus af brun bakelit. Udført 1930'erne hos Louis Poulsen. H. 151.
Brugspatina, herunder ridser, mærker, lakafskalninger og overfladerust. Skærme og skærmholder mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
1106678 | ||
985494 (Autobud) | ||
1106678 | ||
985494 | ||
802930 | ||
959919 |