1946/463
Irsk George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse. Messingskive signeret Thomas Blundell, Dublin. 18. årh.s slutning. H. 215.
Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag