1946/​463
Irsk George III standur i kasse af mahogni. Værk med sekund- og datoangivelse. Messingskive signeret Thomas Blundell, Dublin. 18. årh.s slutning. H. 215.

Be­skriv­el­se

Almindelige brugs- og alderstegn. Lodder, pendul og nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ure ▸ Standure

Vur­dering

6.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.