2031/296
Vase, lågkrukke, to flakoner, to kander, opsats, kop og underkop samt løst låg af opalineglas. Frankrig. 19. årh. H. 9–16. (9)
Kander med reparationer med hanke. Flere dele med mindre kanthak. Slitage på guld. Flakoner mangler låg, en ikke samhørende medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud