Jo Hahn Locher (f. Slagelse 1876, d. Skagen 1960)
Farverige blomster i en vase. Sign. Jo Hahn Locher Skagen. Bly og vandfarve på papir. Bladstørrelse ca. 20×19.
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Beskadiget ramme.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018