2044/277
Seks dækketallerkner af sølv. K.E. Thygesen Jacobsen. 20. årh. Vægt 2493 g. Diam. 29 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag