2138/121
I. L. Jensen, skole, 19. årh.
Opstilling med roser i en kylix. Sign P. B. Olie på træ. 34×43.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer samt enkelt minimal ridse med afskalning i øverste højre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud