12031/​7

Arne Ungermann (f. 1902, d. 1981)

Rundskuedag plakat fra 1953. Usign. Litografisk tryk i farver. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.

Med klister fra tape der har gjort plakaten gennemsigtig på nogle steder i bunden og i toppen af plakaten.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK