2438/54
Par stager af messing, delvist gennembrudte og rigt prydede med ornamentik og masker. 19. årh.s slutning. H. 25. (2)
Drypskåle let trykkede. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag