2448/​26

Par konsoller af forgyldt træ, plader af hvid marmor, rigt udskåret med blomster, bladværk og perlestaf. Louis XVI form. Cirka 1900. årh. H. 85. B. 70. D. 36. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Ene plade med reparationer. Restaureret.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

837120 3.400 DKK
891016 3.200 DKK
873991 3.000 DKK