2413/​508

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

“Where in Hell is God?”, triptykon. Sign. Kvium 06, 4/70. Litografi i farver. Lysmål 74,5×95 og 74×133. (3)

Litteratur: “Michael Kvium - Det trykgrafiske værk 1979–2006”, s. 186–187. Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.

Undersøgt i ramme. Original stand. Det ene blad har mindre misfarvninger og bølger let langs øverste kant - muligvis grundet fugt. Eftersyn tilrådes.

Moderne kunst og design, 26. marts 2024

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK
25.000 DKK