2005/2010
Damearmbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Integreret lænke af 18 kt. guld. Omkreds 17,5 cm. Urets diam. 17 mm. Vægt ca. 34 g. 1960'erne.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsspor. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag