2441/141
Et par franske empireform bordlamper af patineret og forgyldt bronze, vaseformede, på firsidede baser, hver med tre lysarme. 19. årh.s slutning. H. 55/73 cm. (2)
Alders- og brugsrelaterede spor. Skærme medfølger.
Vurdering
813738 | ||
992834 | ||
813738 (Autobud) | ||
992834 | ||
813738 |