2032/149
L. Chouquet
“Ambassadeurs, Caspard & Néva”. Sign. i trykket. Trykt hos Levée, Paris. Litografisk vintage plakat, monteret på støttelærred. Ca. 1900. Bladstørrelse 126×82.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner langs kanter. Opklæbet på støttelærred.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag