2009/2050
Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Tank. Quartzværk. Flerfarvet urskive med visere og timemarkører. Optrækskrone med blå safir. Monteret med ny rem af blåt læder med forgyldt spænde. Urets B. 20 mm. Ca. 1985.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 26. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
33 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||