2050/8533
Russisk ikon med fremstilling af Den Nytestamentlige Treenighed, rizza af sølv, utydelige stempler. Tempera på træ. 19. årh. 31,5×27.
Beskadiget Ritza/oklad/basma/ventsi. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Afslag på kanter. Mindre afskalninger.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud