2415/​846

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Cirkulært fad og vase af lertøj, delvist dekoreret med blå glasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 6 og 18,5. Diam. 36 og 9,5. (2)

Vase med hårrevne. Brugsslitage med mærker og ridser.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK