2415/846
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Cirkulært fad og vase af lertøj, delvist dekoreret med blå glasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 6 og 18,5. Diam. 36 og 9,5. (2)
Vase med hårrevne. Brugsslitage med mærker og ridser.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag