2041/126
Barok krucifiks af udskåret og bemalet træ. 18. årh. H. 23.
Synlig samling på den ene overarm. Afskalning på bagsiden af den anden. Uden kors. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag