2111/397
Ti juleskeer og -theskeer af forgyldt sterlingsølv, dekoreret med emaljearbejde. A. Michelsen. Vægt ca. 290 gr. (10)
Juleskeer: 1977, 1978 og 1999.
Juletheskeer: 1981, 1982, 1985, 1986, 1988 1990 og 1991.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Kraftigt pudsede.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud