12016/149
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Tre skitseblade med motiver fra Étretat. To dateret Etretat hhv. Aug 21st. 39 & August 10th.39. Bly på papir. Ét blad med lavering. Ca. 27,5×21. Uindrammede. (3)
Papirer gulnet. Alle blade med småpletter. Ét blad med fold, revne og afrevet hjørne. Samme blad med større plet.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag