12016/​149

Ubekendt kunstner, 19. årh.

Tre skitseblade med motiver fra Étretat. To dateret Etretat hhv. Aug 21st. 39 & August 10th.39. Bly på papir. Ét blad med lavering. Ca. 27,5×21. Uindrammede. (3)

Papirer gulnet. Alle blade med småpletter. Ét blad med fold, revne og afrevet hjørne. Samme blad med større plet.

Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag