Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Stort fad af klart glas indlagt med abstrakt mønster i grønne. gule, blå og hvide nuancer. Sign. monogram. Unik. Udført hos Holmegaard. Diam. ca. 46.
Underside med ridser. Herudover intet at bemærke.
Ved afhentning skal køber have emner med - usolgte - udgået som henstår på udgået hylde Design, samt i moderne kunst afd
Moderne kunst og design, 26. november 2019