2004/247
Et par lysestager af messing med snoede stammer. Svensk barokform. 19. årh. H. 26. (2)
Loddede ved stammer og lysmanchetter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag