1717/​1622

Fiskebestik bestående af fem fiskegafler og seks fiskeknive af sølv. 20. årh.s begyndelse. Vægt ca. 415 gr. (11)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret. Enkelte dele let bøjede.

Varia, 27. april 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag