1917/​1592

“Musselmalet Riflet” terrin, ovalt og et rundt fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. 100, 108, 223. Royal Copenhagen. H. 23 cm. Diam. 24 cm. L. fad 41,5 cm. (3)

Terrin: II sortering. Stjernerevne i bunde, ej gennemgående. Ovalt fad: Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK