2040/239
Carl Fischer (f. Vejle 1887, d. København 1962)
Opstilling med fisk og citron på et ovalt fad. Sign. Carl Fischer. Olie på malepap. 49×60.
Mindre krakeleringer/lette folder ved øvre kant. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud