924/689
Jens BRUG NR. 6898 Jensen Egeberg (f. 1848, d. 1922)
Høstlandskab med jægere. Sign. monogram. Olie på lærred. 52×69.
Behov for overfladerensning. Krakeleringer.
Malerier, 10. juni 2009
Vurdering
Hammerslag