2416/727
Nils Thorsson (f. Eslöv 1898, d. 1975)
Rund vase af stentøj. Dekoreret med blå-glaserede fiskemotiver. Sign. monogram, 21299. Kgl. P. H. 18. Diam. ca. 16.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
58 bud