Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Fingerprint”. Bogværk indeholdende 25 litografiske unikatryk i farver. Tekstside sign. Kvium 01, 6. Udgivet i anledning af Hostrup-Pedersen & Johansen's 25 års jubilæum. Bladstørrelse hver 51,5×50. Uindrammede.
Litteratur: Edition Copenhagen: “Michael Kvium: Det trykgrafiske værk”, 1979–2006, gengivet helsides s. 152–155. Meget sjælden udgave kun udført i syv eksemplarer.
En samleskrue mangler.
Moderne kunst og design, 10. august 2021