2132/​939

Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)

Portræt af Yvonne. Tryksign. Gerda Wegener. Litografisk tryk. Lysmål 35×31

Dette værk er en del af vores Tema: Kvindelige kunstnere

Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 kr

Hammerslag

4.200 kr

(Autobud) 4.200 kr
4.000 kr
(Autobud) 3.800 kr
3.600 kr
(Autobud) 3.400 kr
3.200 kr
3.000 kr