2132/939
Gerda Wegener (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
Portræt af Yvonne. Tryksign. Gerda Wegener. Litografisk tryk. Lysmål 35×31
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag