Wilhelm Friedrich Gmelin, efter, 18. årh.
Joannes Giovanni Volpato, efter, 18. årh.
“Der See von Albano bei Rom”, “Ille Puer Deus Est Humanus Temnit et Iras”. Kobberstik. Pladestørrelser 49×68 og 49×60. Ét uindrammet. (2)
Papiret er gulnet. Uindrammet med flossede kanter. Indrammet mangler glas.
Ældre malerier og antikviteter, 29. januar 2013