12013/​18

Watch winder: Winder til ure af mørkt træ med plads til fire automatiske ure samt ekstra plads til seks liggende. Indvendig beklædt med mørkt læder. 21. årh. 34×26×21.

Nøgle, manual samt stik og pudseklud medfølger.

Enkelte ridser og mærker. Fremstår ubrugt. Nøglen driller lidt. Virker iflg sælger, men Bruun Rasmussen indestår ikke for funktionaliteten.

Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK