12013/18
Watch winder: Winder til ure af mørkt træ med plads til fire automatiske ure samt ekstra plads til seks liggende. Indvendig beklædt med mørkt læder. 21. årh. 34×26×21.
Nøgle, manual samt stik og pudseklud medfølger.
Enkelte ridser og mærker. Fremstår ubrugt. Nøglen driller lidt. Virker iflg sælger, men Bruun Rasmussen indestår ikke for funktionaliteten.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag