879/​1404

Ugo Rondinone (f. Brunnen 1964)

“Poems”. Alle sign. på bagsiden Ugo Rondinone 2006, 28/33. Serie på 10 værker. Udgivet af Edition Copenhagen & World House Editions, USA. Træsnit i farver. Bladstørrelse 76,5×57. (10)

Proveniens: Edition Copenhagen.

Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK