911/911
Lommeur af 14 kt. guld, gylden skive med arabertal, små sekunder og blånede visere, signeret Patek, Philippe & Co, Geneve, forgyldt værk signeret Patek, Philippe & Cie, Genève serienr. 176835, støvkapsel af guld ligeledes signeret samt nummereret 176835. Bag- og støvkapsel signeret PPCo samt nr. 281812. 1915–1920. Vægt i alt 83 g. Kassediam. 46 mm. Samt urkæde af 14 kt. guld. Vægt 13 g. L. 42 cm. (2)
Armbåndsure, 7. december 2022
Vurdering
Hammerslag