822/​44

August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)

“Canale Grande Venedig”. Udsigt mod Basilica di Santa Maria della Salute. Sign. Aug. Fischer Venezia 1888. Olie på lærred. 40×63. Samtidig ramme.

Malerier, 27. september 2011

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK