12038/​18

Ubekendt design

Bord med justerbart stel af sortmalet træ. Foldbar plade af ahorn med beslag af messing. H. 72. L. 100/300. D. 100.

Bordet har enkelte lakskader og en enkelt lille slagskade på bordpladen. Desuden er det ene hængsel på oversiden af bordpladen løst, har ikke originale skruer og træet under skal repareres. Bordet fungerer fint trods mangler. Ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag