2147/​867

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“GE 260”. Et par lænestole med stel af eg, sæde og ryg betrukket med blå velour. Udført og mærket hos Getama. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med pletter, smuds og bleget.

Moderne kunst og design, 23. november 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

(Autobud) 9.000 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK