2448/29
Fransk kommode af mahogni indlagt med lister af lyst og mørkt træ, plade af Breche d'Alep marmor. Emprie form, 19. årh.s slutning. H. 90. B. 100. D. 46.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger. Nøgleskilt mangler.
Vurdering