2108/820
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)
Vase af stentøj dekoreret med solfatara glasur og bladværk i let relief. Sign. monogram, 22473. Kgl. P. H. 15. Diam. 18,5.
Overfladeridser og mærker. 4. sortering.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag