2108/​820

Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)

Vase af stentøj dekoreret med solfatara glasur og bladværk i let relief. Sign. monogram, 22473. Kgl. P. H. 15. Diam. 18,5.

Overfladeridser og mærker. 4. sortering.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag