2139/1002
Ubekendt designer
Standerlampe med stel af hvidlakeret metal og justérbar skærm blålakeret metal. 1950'erne. H. 123.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Stel med senere lakering. Skærm med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag