1738/1648
Conradsminde, to vinglas omvendt dråbe med glat stilk. Danmark 19. årh. H. 12 og 13 cm. (2)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.
det største glas med ridser indvendigt i glasset, det mindre med revne på fod
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
25 bud