2039/​125

En samling på ni stokke af delvis bemalet træ, tre med greb i form af dyrehoveder af hhv. messing og sølvplet. 19.-20. årh. L. 83–98. (9)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En med ormehuller.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK