2039/125
En samling på ni stokke af delvis bemalet træ, tre med greb i form af dyrehoveder af hhv. messing og sølvplet. 19.-20. årh. L. 83–98. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En med ormehuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag