2131/330
Khorassan løber, Persien. Design med medaljoner, slyngede grene, blomster og bladværk på lys bund. 20. årh.s. anden halvdel. 370×105.
Let slitage langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag