2131/​330

Khorassan løber, Persien. Design med medaljoner, slyngede grene, blomster og bladværk på lys bund. 20. årh.s. anden halvdel. 370×105.

Let slitage langs kanter.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK