2144/867
Tapio Wirkkala (f. 1915, d. 1985)
Vase af klart glas, yderside med vertikale slibninger. Sign. Tapio Wirkkala - littala 57. H. 22,5.
Almindelig brugsslitage. Kalkaflejringer indvendigt.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag