2009/834
Dansk design
Pendel med ophæng af messing og skærm af klart glas. Udført og mærket i fatning hos Lyfa. H. 56.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med mindre kanthak på topkant. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag