1434/227
Ubekendt maler, 19. årh.
Nature morte med hare og fasan. Usigneret. Olie på lærred. 91×72.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger. Ramme med afslag, løse dele medfølger.
Ældre malerier og møbler, 18. august 2014
Vurdering
Hammerslag