866/890
Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008)
Relief med polykrom dekoration. Sign. Lindström og mærket verso BL 8, 9/20. Stemplet La Tuilerie, Tregny. Hvid fajance. 55×59.
Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016
Vurdering
Hammerslag